Nowe Technologie – Auto na Minuty

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. SpeX pisze:

  Z tego co widzę, to podejście firm w tym temacie jest różne, bo np. niektóre pozostawiają dowód rejestracyjny w aucie, a inne nie.

  Co do parkowania na “terenie prywatno-publicznym” do tej pory nie miałem problemu, iż nie parkuję na publicznym terenie, to chyba iż to są centra handlowe, które kazały dopisać swoje lokalizacje do “czarnej listy” gdzie nie można zakończyć postoju – ale można zaparkować, iść do sklepu i dalej kontynuować podróż. Z tego co widzę w Krakowie są to dwa takie obiekty Decathlon i CH Krokus (ex. Greant). Poza tym wyłączone są obszary z ograniczonym ruchem oraz parkingu kubaturowe (kłopot z GPSem?). Oprócz tego dwa przyblokowe parkingi i teren zielony na zagłębiu biurowy (ciekawe czemu? 😀 )

  • Jarosław G. pisze:

   Problemów w miejscu gdzie są strefy parkowania zazwyczaj nie ma, jednak nie zawsze to jest w pełni legalne.
   Tego typu firmy mogą być na cenzurowanym, niż auto przysłowiowego Kowalskiego, a kary są drakońskie, np zaparkowanie auta na osiedlu zamkniętym to koszt kilkuset złotych + koszty odstawienia samochodu we właściwe miejsce. Może to nie kłopot z GPS tylko z zasięgiem sieci komórkowej ?

 2. SpeX pisze:

  Ok, przejdźmy do nazw będzie łatwiej podawać przykłady – chodzi mi o Kraków i Traficara.

  1) Kłopotów z SPP niema, pierwsze auta miały wykupiony abonament (250zł/mc) i nie było problemu, z tego co widzę nowe auta, raczej działają na GPSie i same sobie aktywują opłatę SPP jak tylko staną w strefie – gdzieś trafiłem na info iż chyba w tym temacie współpracują z SkyCash.
  2) Mi chodziło o strefy ograniczonego ruchu, w Krakowie takie są tz. strefa B. Ale z tego co kojarzę podobnie działa Trakt Królewski w Warszawie.
  3) Z tego co ja się spotykam, to raczej niema problemu z parkowaniem na terenach prywatnych, jak coś to kończy się na telefonie z BOK o przestawienie auta. A najczęściej problemu, bo w między czasie ktoś inny pożyczy auto.
  4) Do tej pory nie miałem problemu z GPSem, czy GSM. Jedyny problem, to co najwyżej po stronie serwera.

  PS. Można liczyć, na coś do śledzenie komentarzy? Będzie łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.