Zostań Front End Developer-em
Zostań Front End Developer-em
60 tysięcy – tyle darmowych miejsc czekało na kandydatów z Europy którzy mieli otrzymać stypendium od Google.
Stypendium to jest wynikiem programu Google Developer Challenge Scholarship. W ramach którego można było otrzymać dostęp do kursu Front End Developer. Kurs jest realizowanego w ramach platformy e-learningowej Udacity.
Wniosek o stypendium
Wniosek należało złożyć do 15 października a na wyniki trzeba było czekać do 30 października.
Cały proces składania wniosku sprowadzał się do udzielenia odpowiedzi na kilka pytań.
Udzielając odpowiedzi należało przekonać organizatora, że kurs jest odpowiednim kursem dla Ciebie i będziesz go realizował należycie.
Wniosek złożyłem czekając na decyzję, równolegle rozpocząłem programistyczny kurs na Bootcampie Java.
Odpowiedź o statusie kwalifikacji do programu otrzymałem mailem, początkowa odpowiedź była negatywna.
Kilka dni później przyszedł ponowny mail z przeprosinami, że poprzednia decyzja była decyzją złą wynikającą z błędu systemu i wbrew poprzedniemu komunikatowi, dostęp do platformy e-learningowej i kursu Front End Developer został przyznany.
Jak to wszystko wygląda ?
Z platformą Udacity nie miałem do tej pory do czynienia, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony po otrzymaniu dostępu do treści kursu.
Platforma oferowana przez Udacity jest platformą bijącą na głowy dotychczasowe formy e-learningu na których miałem okazję pracować.
Stypendium oferowane przez Google rozpoczyna się od formy podstawowej, wprowadzającej w świat Front End Developera. Dostęp do tej sekcji mamy przez 3 miesiące i tyle też czasu mamy na skończenie całego kursu.
Po tym okresie następuje analiza twojej aktywności i istnieje możliwość otrzymania dostępu do bardziej zaawansowanej części kursu trwającej kolejne 6 miesięcy.
Materiały przyznane w ramach tego kursu są w języku angielskim, to jednak nie powinno stanowić problemów dla przyszłych developerów.
Czego tam uczą ?
Program omawia istotne tematy z punktu widzenia front end developera.:
- HTML5
- CSS3
- JavaScript
- jQuery
Każdy z poruszany tematów, to filmy motywujące do nauki, omawianie przykładów oraz quizy.
Quizy występują zarówno w formie wyboru odpowiedzi ale również w formie w której następuje weryfikacja twojego toku rozumowania, poprzez weryfikację kodu który masz okazję pisać.
Weryfikacja twojego kodu odbywa się automatycznie przez wbudowane narzędzia w tej platformie.
Jeżeli utkniesz możesz poszukiwać pomocy społeczności uczącej się razem z Tobą, korzystając z platformy Slack lub dedykowanego forum stworzonego na potrzeby platformy Udacity.
Podsumowanie
Dostęp do kursu na ustalony okres czasu wraz z pełnym dostępem do całego materiału, pozwala w odpowiedni sposób rozplanować pracę, zrobić przerwę, złapać oddech za co należy się ogromny plus.
Dzięki właśnie takiemu wyjątkowemu podejściu, program kursu przerobiłem w nieco ponad 3 tygodnie. Realizując kurs nie czułem presji że goni mnie termin. Pozostaje mi teraz we własnym zakresie zgłębianie, utrwalanie i poszerzanie zdobytej wiedzy podczas tego kursu.
Uważam też że platforma Udacity jest godna rozważenia jako alternatywa dla drogich bootcampów programistycznych oferowanych w Polsce. Przekonałem się o tym po niepowodzeniu podczas przygody ze szkoła programowania Kodilla podczas Bootcampu Java
Po za programem Google Scholarship Front End Developer, platforma umożliwia dostęp do części kursów za kwotę 200$ za miesiąc dostępu do wybranej ścieżki nauczania.
Platforma Udacity udostępnia też darmowe kursy, np. “Jak używać Git & GitHub”.
Kurs ten został obrany przeze mnie jako mój kolejny challenge na najbliższe kilka dni, który będzie kolejnym krokiem w mojej ścieżce rozwoju jako programista.
Jeżeli znacie jakieś godne polecenia platformy e-learningowe które uczą w bardzo podobny sposób jako Udacity, bardzo proszę podzielcie się o nich w komentarzach.
Najnowsze komentarze